Nesmrtelný milostný příběh Romeo a Julie před „otáčkem“

Tweetněte nás!
Romeo a Julie / foto Petr Neubert

Mluv, krásný anděli! Jak svatozář
té tiché noci stojíš nade mnou,
jak okřídlený posel dobrých nebes,
nad kterým smrtelníci užasnou,
když s hlavou zakloněnou uvidí,
že na oblacích líně plynoucích
v svém náručí ho unáší sám vzduch.
/ W. Shakespeare, Romeo a Julie, překlad J. Topol

Romeo a Julie / foto Petr Neubert

Po úspěšné červencové baletní premiéře Carmen se na začátku srpna, stejně jako v loňském roce, mohou všichni milovníci tanečního umění těšit na další baletní představení, tentokrát na námět tragédie Williama Shakespeara Romeo a Julie. Tento nesmrtelný milostný příběh osudové lásky mladých veronských milenců zhudebněný Sergejem Prokofjevem uvedeme v zámeckých zahradách ve třech představeních od 2. do 4. srpna 2013. (rezervace vstupenek ZDE)

Romeo a Julie / foto Petr Neubert

Shakespeare se pro svou divadelní tragédii inspiroval - původně italskou - básnickou verzí Tragické historie Romea a Julie. S výjimkou Merkucia převzal i stejné postavy, Julii však omladil na čtrnáct let a dějovou zápletku zhustil do pěti dnů. I pro taneční zpracování nabízí tato látka mnoho vděčného dramatického materiálu – kromě mladičkých romantických milenců sledujeme Juliinu oddanou a trochu směšnou chůvu, Merkucia, bouřliváka, který si rád z lidí tropí žerty a zároveň je klíčovou postavou celé tragédie, a řadu dalších zajímavých postav a situací.

Romeo a Julie / foto Petr Neubert

V titulních rolích se v choreografii Attily Egerháziho představí Patrik Čermák a Cristina Porres Mormeneo.

V dalších úlohách se můžete těšit na Pétera Rovó jako Merkucia, Petronelu Bogdan jako Juliinu chůvu, Bélu Kéri Nagye v úloze Kapuleta, Zdeňka Mládka v roli Tybalta a na Lindu Schneiderovou, která se ujme role lady Kapuletové.
Kromě dalších tanečníků baletu JD uvidíte v roli Vévody veronského také člena opery Jihočeského divadla, Františka Brantalíka a studenty Tanečního centra Praha – konzervatoře.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů