Trubadúr

Giuseppe Verdi

drama osudné záměny identity premiéra: 20. 1. 2017
Tweetněte nás!

Ústřední postavou tragického příběhu je žena poznamenaná hrůzným traumatem minulosti. Její neukojitelná touha po pomstě v ní pozvolna ničí všechno lidské a stane se nakonec osudnou i pro Manrica a Lunu, dva soky v lásce, kteří až do poslední chvíle netuší, že jsou ve skutečnosti sourozenci. Drama situované původně do Španělska 15. století podle námětu Antonia Garcíi Gutiérreze je plné vyhrocených situací, zachycených v hudbě geniálního italského melodika. Trubadúr patří jistě právem k hrstce nejhranějších oper, které stále lákají další interprety i inscenátory. V italském originále s českými a německými titulky.

Dokumenty
Tisková zpráva
Plakát k představení
grafický design / Marek Vácha
Z médií
Hudební rozhledy
4/2017
Zur Zeit
3. 3. 2017
Literární forum
15. 3. 2017
Právo
10. 3. 2017
Divadelní noviny
21. 2. 2017
Divadelní noviny
7. 2. 2017
Lidovky.cz
30. 1. 2017
www.operaplus.cz
24. 1. 2017
Deník
23. 1. 2017
zakulturou.cz
23. 1. 2017
MF dnes
20. 1. 2017
Právo
20. 1. 2017
Deník
20. 1. 2017
art.ihned.cz
18. 1. 2017
Týden.cz
17. 1. 2017
Deník
17. 1. 2017
Divadlo.cz
17. 1. 2017
scéna.cz
17. 1. 2017
 
Hudební nastudování a dirigent Mario De Rose
Choreografie a režijní spolupráce Veronika Poldauf Riedlbauchová
Sbormistr Martin Veselý
Představení řídí Michaela Freudenschussová
Asistent režie Lucie Bicanová
Text sleduje Alena Vozábalová

 
Délka / 2 hod. 30 min.
Sobota
27. 1. 2018
17:00 DK Metropol České Budějovice obsazení rezervovat
Pondělí
29. 1. 2018
19:00 Tábor obsazení
Fotografie z představení / Michal Siroň

Z vašich ohlasů
Přidejte svůj ohlas

Trubadúr, 3. 5. 2017

Trubadúr 29.4. - Chci Vám velmi poděkovat za toto úžasné představení. Byl to opravdu zážitek. Děkuji za krásný večer.
Milena Baštářová

Trubadúr, 20. 3. 2017

Ich war positiv überrascht, als ich die deutsche Übersetzung bei der Oper lesen konnte. Die Aufführung hat mir sehr gut gefallen und weil ich den Text vor mir hatte, war es besonders schön! Bitte sagen Sie es weiter! Für die nächste Vorstellung nehme ich noch mehr Leute mit. (Byl jsem příjemně překvapen, že jsem si v programu mohl přečíst obsah opery v němčině. Nastudování opery se mi moc líbilo i proto, že jsem text měl před sebou, vše bylo opravdu krásné. Prosím, pošlete to dál. Na další představení určitě přijedu i s dalšími příznivci opery.)
Franz Gabler

Trubadúr, 16. 3. 2017

Dne 14. března jsme měly možnost shlédnout operu Trubadúr. Byl to pro nás krásný večer a hluboký zážitek. Děkujeme tímto všem tvůrcům, ze všeho nejvíce pak Elišce Weissové a Alexandru Beňovi za jejich výkony.
Jaroslava Kubátová a Zdeňka Kasková

Trubadúr, 22. 2. 2017

Tahle opera se moc povedla. Viděla jsem ji 15.2. a byla jsem v úžasu. Všechno bylo skvělý. Výkony pěvců, choreografie, scéna. Nádhera.
Jana Bartyzalová

Trubadúr, 20. 2. 2017

Ve středu 15. února jsem v DK Metropol shlédl operu "Trubadúr" – byl to nádherný, dech beroucí večer! Ocenění zaslouží jak v rychlém tempu přesně hrající orchestr, tak sólisté – výborný A. Beň v úloze Hraběte z Luny a skvělá Š. Hrbáčková jako cikánka Azucena a hlavně pak celý operní sbor, který nejen zpívá, hraje a nahrazuje jevištní techniku při rychlých přestavbách scény za pomoci pohyblivých konstrukcí, ale ještě k tomu všemu tančí - flamengo, pavanu a velmi přesvědčivě ztvárňuje i zpomalenou bitevní vřavu. Vyslovuji sboru velkou pochvalu, bylo potěšení se na vás všechny dívat, stále se na jevišti vaším přičiněním  ,, něco dělo “ a představení tak mělo příjemné tempo a spád. Vkusně, bez křeče a s velkým nábojem se celý dějem opery protančí až do samého "krvavého" závěru postava ženy v červeném – Smrti, kterou přesvědčivě ztvárňuje charakterní tanečnice N. Kabelová. Od prvního jednání její postava diváky zaujme nejen barvou kostýmu, ale hlavně dynamikou pohybu, nehranou agresivitou a dravostí. Její taneční scény, na malé ploše, kterou má k dispozici, zaujmou diváka tak, že ho až mrazí. Krásné a nové byly i některé režijní detaily, všechno velice dobře nejen zazpívané, ale i zahrané. Bouřlivý potlesk, volání Bravo a nadšená atmosféra, která v hledišti po skončení představení panovala, mne vede k upřímné gratulaci a poděkování za radost, kterou jsme si my diváci vaším prostřednictvím odnášeli do středeční noci. Blahopřeji opeře Jihočeského divadla k výjimečnému a velmi zdařilému titulu a přeji hodně takových úspěchů!
J. Kůla

Trubadúr, 16. 2. 2017

Dnes je 15. února, kdy jsem navštívila Vaše divadlo s inscenací Trubadúr. Naprosto mě tato inscenace uchvátila. Jsem nadšená výkony pěvců, scénou, prostě vším. Děkuji za krásný zážitek.
Jana Bartyzalová

Trubadúr, 16. 2. 2017

Před chvílí jsem se vrátila z představení Trubadúra. Byla jsem nadšena a mohu jen  souhlasit s těmi diváky, kteří svou spokojenost a nadšení z provedení této opery psali přede mnou. Jen tak dál
Zdenka Lexová

Trubadúr, 30. 1. 2017

Dne 23.1.jsme měly tu čest shlédnout představení Trubadúr. Já i mé kolegyně jsme byly celkovým zpracováním této opery naprosto nadšené. Velmi působivé bylo uspořádání scény a  její proměny přímo před diváky, i skvělá choreografie, jež vytvářela nádherné obrazy. Pěvecké výkony byly naprosto exkluzivní, velmi nás zaujal antický sbor, dále pak například  Lázaro Calderón jako představitel Manrica, Jana Šafář Doležílková v roli Leonory, Alexandr Beň i úžasná Eliška Weissová v emotivní roli Azuceny. Nádherná klasická opera v jemně moderním pojetí. Opravdu skvělý kulturní zážitek!
Ž. J.

Trubadúr, 30. 1. 2017

 Moc krasně hudebně a pěvecky provedený  Trubadúr. Režie byla nedotažená a místy přeplácaná. Méně by bylo více.
Zdena

Trubadúr, 25. 1. 2017

Bravurní režie, scéna i kostýmy! Skvělé využití (herecky i pěvecky velmi silného) sboru k dotváření scény! Naštěstí se nenaplnila přirozená obava, že po předchozí skvělé a nadčasové inscenaci Aidy (diváky rozporuplně přijímané) bude snaha o větší doslovnost a o v kostýmech a scénografii ryze romantickou podívanou... Naopak, nic nemohlo "ducha doby" a příběh vystihnout lépe, než právě toto zpracování!!!! Z obou premiér nás ze sólistů nadchli zejména Alexandr Beň (který ostatně zářil v každé roli, kterou v JČD ztvárnil...), Eliška Weissová (zde debutující?), Josef Škarka a velmi příjemným projevem pěveckým i hereckým Vladimíra Malá...
P. H.

Trubadúr, 24. 1. 2017

Premiéra opery Trubadúr dne 20.1.2017 v režijním pojetí Tomáše Studeného se mi moc líbila. Pěvecké i herecké ztvárnění hlavních rolí v podání Yukiko Kinjo (Leonora), Šárky Hrbáčkové (Azucena) a Alexandra Beně (hrabě z Luny) bylo dokonalé. Skvěle ale zpívali všichni sólisté i sbor. Výborně hrál i orchestr pod taktovkou Maria De Rose. I provedení II. premiéry Trubadúra dne 23.1.2017 bylo velmi zdařilé. Děkuji všem protagonistům opery za krásná představení.
Jiřina Š.

Trubadúr, 24. 1. 2017

Včera jsem měla možnost vidět 2. premiéru opery Trubadúr. Trochu jsem se bála, jestli to zvládnu, vážné hudbě moc nerozumím, ale obavy byly zbytečné. Představení bylo naprosto nádherné!!! Krásná hudba, vynikající pěvecké výkony, úžasná choreografie, zajímavé kostýmy a ještě zajímavější scéna. Klasika v moderním podání, která zůstala romantická a příjemná. Děkuji za nádherný večer. Jen tak dál...
Dagmar Vodičková

Trubadúr, 24. 1. 2017

Včerejší představení bylo jedno z nejhezčích, jaké jsem kdy viděla. Moc se mi líbilo zpracování, moderně pojaté kostýmy  působily perfektně, nadšená jsem byla i  bezchybnými výkony nejen hlavních přestavitelů, ale i sboru, při jehož zpěvu přímo běhal mráz po těle. Měla jsem s sebou dceru - byla prvně v životě na opeře. Nic lepšího jsme na první návštěvu opery nemohly vybrat. Moc děkuji za krásný večer.
Jana Martynková

Trubadúr, 23. 1. 2017

Prave jsem prisla z premiery a jsem nadsena! Krasa krasa krasa, velice pusobive!
Marie Soukupová

Trubadúr, 23. 1. 2017

Děkuji všem, kteří měli a mají podíl na představení Trubadur! Nádherné zpracování, úžasná hudba, profesionální pěvecké výkony. Že je to opera? Nebojte se, moderní režie, promyšlená scéna a zajímavé prvky tuto nádhernou tragédií zpestrily a ozivily. 10minutovy závěrečný potlesk ve stoje mluví za vše.
Veronika Chovanová
starší >>


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 8104 + 10 je:
© 2002 - 2017 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice