Mikádo

William S. Gilbert & Arthur Sullivan

muzikálová opereta premiéra: 4. 5. 2017 derniéra: 10. 3. 2018
Tweetněte nás!

První „ostrovní“ opereta uváděná v JD měla svou premiéru před více než 130 lety v londýnském Savoy Theatre a zaznamenala obrovský úspěch, neuvěřitelných 672 repríz. Příběh z exotického Japonska je vtipnou zástěrkou, jak se zasmát poměrům nejen ve staré dobré Anglii, ale i v dnešní neduživé Evropě. Nikdo tu totiž není tak úplně tím, kým tvrdí, že je, a tak je třeba být ve střehu, protože o intriky ani absurdity nebude nouze. Žádná láska nakonec není tak velká, aby bylo třeba dát se kvůli ní pohřbít zaživa, naproti tomu ohrozit dobrou pověst úřadu generálního kata zfušovanou autodekapitací by bylo jistě trestuhodné faux pas… Inteligentní, typicky britsky suchý, místy až černý humor převedl brilantně do českého znění Michael Žantovský. Ve spojení s neoposlouchanou hudbou se tak nabízí svěží kus hudebního divadla. V českém překladu.

 

Účinkovali

KO-KO, generální kat Titipu
BLEM-BLEM, generální cokoli je třeba
MIKÁDO, nejvyšší vládce Japonska
NANKI-PŮ, potulný zpěvák, zamilovaný do
ŇAM-ŇAM, schovanky Ko-Ka
KAN-KAN, sestra Ňam-Ňam
BI-BOP, sestra Ňam-Ňam
KATIŠA, postarší šlechtična
Dokumenty
Tisková zpráva
Plakát k představení
grafický design / Marek Vácha
Z médií
Divadelní noviny
30. 5. 2017
Divadelní noviny
16. 5. 2017
Rozhlas.cz
5. 5. 2017
idnes.cz
4. 5. 2017
Deník
5. 5. 2017
MF dnes
4. 5. 2017
Deník
4. 5. 2017
Týden.cz
2. 5. 2017
Scéna.cz
2. 5. 2017
Musical-opereta.cz
30. 4. 2017
Divadlo.cz
2. 5. 2017
 
Hudební nastudování a dirigent Martin Peschík
Dramaturgie Daniel Detto
Choreografie Béla Kéri Nagy
Světelný design Daniel Tesař
Sbormistr Martin Veselý
Hudební příprava Lilia Červená, Aleš  Vítek
Asistentka režie Natálie Gregor
Představení řídí Michaela Freudenschussová
Text sleduje Alena Vozábalová

 
Více...
Z vašich ohlasů
Přidejte svůj ohlas

Mikádo, 2. 1. 2018

Navštívili jsme toto představení na Silvestra jako zahájení oslav konce roku. Výrok, "Za svých 84 let jsem větší blbost neviděla", paní, která seděla za námi a faktu, že o přestávce odešel nemalý počet diváků, mluví za vše.
Klára M.

Mikádo, 17. 8. 2017

Velké zklamání. Navštívili jsme s celou rodinou na doporučení herečky této operety. Velmi lascivní kus, pro děti naprosto nevhodné.
Redlová

Mikádo, 17. 5. 2017

Jelikož jsem velký fanda britské kultury, nemohl jsem si nechat ujít představení hry Mikádo v pátek 5. 5. 2017 a to i přes to, že jsem musel za "kulturou" v páteční odpolední špičce jet z Prahy do Českých Budějovic. Samotné představení však opravdu vše vynahradilo. Pojetí bylo opravdu zajímavé a překlad pana Žantovského kupodivu neztratil moc pověstného anglického humoru. Herecké výkony byly opravdu dobré, občas sice trochu nezapadlo pár drobností do celkového pojetí, ale vše nakonec zafungovalo dobře. Pokud by v příštích sezónách došlo k nastudování některé z dalších her Gilberta a Sullivana, rád se zase přijedu podívat.
Jan Kotouč

Mikádo, 9. 5. 2017

V pátek 5.5.2017 jsem byla na druhé premiéře operety Mikádo. Představení je hravé, veselé, plné vtipných scének a pestrých kostýmů. Trochu k zamyšlení nutí autor diváky filmovou projekcí nad "vchodem/východem" na scénu/ze scény. Velmi mne pobavila svým výstupem paní Volfová a jako vždy skvělý výkon podal pan Průdek. Jen bych poprosila, aby na začátku druhé části představení "neplýtvaly" herečky tolik lakem na vlasy. Vůně laku dráždí diváky sedící v předních řadách ke kašli a hra je tím rušena. Děkuji.
Věra


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 10110 + 3 je:

Tímto, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním uvedených údajů příspěvkové organizaci Jihočeské divadlo, se sídlem Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice, IČO: 00073482, za účelem zveřejnění vašeho ohlasu. Upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány! Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců a dále prostřednictvím společnosti Marten & Louis, spol. s.r.o., IČO: 26016168, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice. Osobní údaje předané tímto způsobem budou uloženy v databázi Jihočeského divadla maximálně po dobu 10 let od vložení a mohou být libovolně upravovány či smazány manuálně i automaticky, online či přes zaměstnance společnosti.  Odvolání souhlasu se zveřejněním či zpracováním poskytnutých dat lze online v této servisní sekci či e-mailem na osobniudaje@jihoceskedivadlo.cz.  V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde.

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů