Kráska a zvíře

Béla Kéri Nagy - Tomáš Vondrovic

taneční pohádka premiéra: 24. 11. 2017
Tweetněte nás!

Jeden z nejznámějších, původem francouzských, pohádkových příběhů, známe z mnoha různých divadelních, filmových i tanečních zpracování. Příběh obětavé lásky, která dokáže změnit i strašlivou podobu nejdůležitějším kouzlem, spatříme-li jen svou lásku ve tváři toho druhého. Autorská dvojice – choreograf, tanečník a baletní mistr Jihočeského divadla Béla Kéri Nagy a režisér, scénárista a básník Tomáš Vondrovic - tento velký pohádkový příběh tentokrát vyprávějí sice beze slov, ale neméně srozumitelně. 

Toto představení je vhodné pro rodiny s dětmi. 
Délka představení 1 hodina 35 minut.

Dokumenty
Tisková zpráva
Plakát k představení
Foto Honza Sakař, grafický design Marek Vácha
Z médií
Jihlavske-listy.cz
2. 11. 2019
Taneční aktuality
26. 7. 2018
Divadelni-noviny.cz
6. 3. 2018
Passauer Neue Presse
17. 2. 2018
Passauer Neue Presse
17. 2. 2018
Kulturne.com
Zakulturou.cz
2. 12. 2017
Operaplus.cz
1. 12. 2017
Deník
29.11.2017
Taneční aktuality
27. 11. 2017
MF dnes
24. 11. 2017
Deník
24. 11. 2017
Taneční aktuality
23. 11. 2017
Divadlo.cz
21. 11. 2017
Operaplus.cz
22. 11. 2017
Budejckadrbna.cz
22. 11. 2017
Týden.cz
21. 11. 2017
Tanecniaktuality.cz
25. 9. 2017
 
Choreografie, režie a dramaturgie Béla Kéri Nagy
Asistent choreografa Barbora Coufalová
Hudební režie Jan Píša
Projekce Adam Veit
Představení řídí Michaela Freudenschussová

 

Divadelní dílny

JAK SE DĚLÁ BALET / Víte, co je to pas-de-deux, battement, balerína nebo rond de jambe? Tušili jste, že balet nevyžaduje pouze ladné pohyby těla, ale také smysl pro rytmus, dynamiku, souhru s partnerem a herecké dovednosti? Dovedete si představit, jak se vymýšlí a učí baletní choreografie? Jak číst baletní představení, v němž je do přesných pohybů zakletý celý příběh? Členové baletního souboru JD Tereza Szentpéteryová a Zdeněk Mládek vás uvedou do magického světa baletu a pod jeho vedením si budete moci vyzkoušet některé baletní pozice anebo postavit vlastní minichoreografii. / pro 2. stupeň ZŠ a SŠ / Po dílně je možné navštívit trénink baletního souboruVíce...
Z vašich ohlasů
Přidejte svůj ohlas

Kráska a zvíře, 16. 2. 2018

Vážení byli jste úžasní, moc nás to bavilo, nejlepší pan Zdeněk Mládek je báječný, umí!!!! Díky moc!!!  
Jana a Jarda

Kráska a zvíře, 16. 2. 2018

Představení se nám moc líbilo, zejména Kráska tančila lehounce a pohádkový děj nás vtáhl a pobavil. Příjemný rodinný balet!!
Lucie Fialová

Kráska a zvíře, 12. 2. 2018

Představení moc pěkné, děkujeme všem tanečníkům za nevšední zážitek, úchvatný byl Zdeněk Mládek svým procítěným projevem i souzněním s hudbou. Děkujeme!!!!
Hermanovi

Kráska a zvíře, 12. 2. 2018

10.02. jsme navštívili naše první baletní představení, velice se nám líbilo. Kostýmy byly krásné, pár úsměvných chvilek se také našlo. Paní, která ztvárnila Gryfa byla asi nejlepší. Děkujeme.
Plávkovi

Kráska a zvíře, 5. 1. 2018

Byla jsem na premiéře baletního představení kráska a zvíře, moc se mi to líbilo. Myslím si, že otec krásky skvěle zapadl do představení, těžko by ho mohl nahradit mladší. Každý má svůj názor a jelikož žijeme v demokratické zemi, tak ho může i beztrestně vyslovit. Ale já osobně s těmi negativními komentáři zde nesouhlasím. Představení se mi natolik líbilo, že na něj jdu ještě jednou. Přeji mnoho úspěchů do dalších dnu, měsíců a let..  
Simona

Kráska a zvíře, 18. 12. 2017

Skvělé představení, děkujeme!
MP

Kráska a zvíře, 15. 12. 2017

Dnes jsme navštívili taneční pohádku Kráska a zvíře. Musím především pochválit tanečníky, pan Mládek byl skvělý, je skvělý ve všech svých rolích. Kráska byla krásná a křehká, velmi nás zaujal Gryf (Julie de....). A také jsme po VELICE DLOUHÉ době viděli tanec na špičkách, bohužel dnes jako by toto do baletu už nepatřilo a je to velká škoda... Musím nesouhlasit s předchozí recenzí, šéf baletu se na otce krásky velice hodil, má výraz, dramatičnost a k otci Krásky by se ani nehodilo létat vzduchem, jeho pojetí bylo přirozené a přitom dramatické. Nejslabším článkem byla hudba - některé nahrávky byly tak potichu, že i na balkoně byl slyšet každý pohyb a zašustění šatů, některé duněly... Asi by stálo zato je nahrát znovu, případně živý orchestr by představení dodal nový rozměr. Velmi ale oceňujeme, že nový šéf baletu se pustil do výpravného baletu s příběhem, kostýmy, výpravou... Pojetí předchozího šéfa baletu (trenýrky, ponožky, šedá scéna...) se nám vůbec nelíbilo, na balet jsm e přestali chodit. Těšíme na další hezké a snad i klasické balety pro celou rodinu.  
Michaela

Kráska a zvíře, 5. 12. 2017

Premiéra představení Kráska a zvíře byla pro mě za hodně dlouhou dobu nejhorším „baletním“ zážitkem, a to z několika důvodů. Už při otevření programu této „baletní pohádky“ čeká diváka nepříjemné překvapení v podobě pseudofilozoficko-mytologicko-ezoterické splácaniny, která bohužel v tomto duchu pokračuje i na jevišti. Celá nesourodá a relativně bezduchá choreografie připomínala vystoupení amatérské skupiny někde na maloměstě, což je o to horší, že všichni víme, jak skvělé výkony podávají za normálních okolností tanečníci baletního souboru Jihočeského divadla. Jako by jim někdo svázal ruce i nohy! Absolutně nechápu i nesoudnost samotného šéfa baletu Lukáše Slavického, který byl na jevišti bohužel tou nejhůř stravitelnou figurou – jeho taneční kreace pohybující se maximálně metr nad zemí a neustálé pohazování patkou padající mu přes tvář opravdu nejsou hodné bývalého sólisty mnichovského baletu, kterého by v něm už nikdo nepoznal.
Markéta Ederová

Kráska a zvíře, 4. 12. 2017

Jsem již mnoho let nadšenou fanynkou baletního souboru Jihočeského divadla a jeho tanečníky obdivuji. Poprvé za celou dobu se však stalo, že jsem z představení odešla - a to z premiéry Krásky a zvířete. Zdeněk Mládek tančil v neforemném kostýmu, který absolutně znehodnotil jeho taneční projev, Kráska jen popocházela nebo byla nadhazována. Nejhorší dojem na mě však udělal tanečník s výraznou nadváhou v roli jejího otce.Lámala jsem si hlavu, jak mohl šéf baletu někoho takového obsadit, načež jsem  zjistila, že to byl šéf baletu sám.  Na závěr chci říct, že ostatním tanečníkům dál fandím a přeji jim v budoucnosti mnoho úspěchů, které si zaslouží, protože jsou opravdu výjimeční.
Viktorie Malá

Kráska a zvíře, 30. 11. 2017

I my děkujeme za včerejší představení Krásky a zvířete. Líbilo se nám úplně všechno, projev všech tanečníků, kostýmy, výběr hudby, choreografie, prostě perfektní zážitek. Děkuji všem.
Jana a Vendy

Kráska a zvíře, 28. 11. 2017

Děkujeme tanečníkům za pěkný večer, moc se nám představení líbilo. Trochu jsme se báli zvířete, ale mile nás úžasný tanečník Zdeněk Mládek překvapil svým projevem i se svou partnerkou. Jste výborní!
Patrik + Hana

Kráska a zvíře, 28. 11. 2017

Jsme příznivci baletu a proto jsme si nenechali ujít premiéru Kráska a zvíře. Jako vždy jsme byli nadšeni tanečním projevem p. Zdeňka Mládka, jeho taneční kreace i s partnerkou nás nikdy nenechají na pochybách, že si Thálii zasloužil. Byl jste úžasný!!! Díky i ostatním tanečníkům za nevšední zážitek.
Hermanovi


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 1049 + 5 je:

Tímto, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním uvedených údajů příspěvkové organizaci Jihočeské divadlo, se sídlem Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice, IČO: 00073482, za účelem zveřejnění vašeho ohlasu. Upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány! Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců a dále prostřednictvím společnosti Marten & Louis, spol. s.r.o., IČO: 26016168, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice. Osobní údaje předané tímto způsobem budou uloženy v databázi Jihočeského divadla maximálně po dobu 10 let od vložení a mohou být libovolně upravovány či smazány manuálně i automaticky, online či přes zaměstnance společnosti.  Odvolání souhlasu se zveřejněním či zpracováním poskytnutých dat lze online v této servisní sekci či e-mailem na osobniudaje@jihoceskedivadlo.cz.  V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde.

© 2002 - 2020 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů