Šípková Růženka

P. I. Čajkovskij

baletní pohádka na špičkách premiéra: 3. 5. 2019
Tweetněte nás!

Jedna z nejkrásnějších pohádek převedená do nové taneční inscenace potěší nejen malé diváky, ale i jejich rodiče a všechny příznivce klasického baletu na špičkách. Společně se sólisty baletu JD se v této verzi Šípkové Růženky představí členové Bohemia Baletu a studenti Taneční konzervatoře hl. m. Prahy. Kostýmy i scénu vytvoří jeden z nejvýznamnějsích českých divadelních výtvarníků Josef Jelínek, choreografie se ujme Jaroslav Slavický, ředitel Taneční konzervatoře Praha a umělecký ředitel Bohemia Baletu.

 

Účinkují

Růženka
Princ Désiré
Carabosse
Král
Královna
Catalabutte
Šeřiková víla
1.víla
2.víla
3.víla
4.víla
5.víla
Víly – Prolog, Přítelkyně 1.jednání, víly 2.jednání
Drahokamy
Dvorní dámy – prolog
Valčík – dívky
Valčík - chlapci
Netopýři
Dvorská a lovecká společnost - dívky
Dvorská a lovecká společnost - chlapci
Lovčí
Kavalíři
Dáma v lese
Princezna Florina
Modrý Pták
Kočka
Kocour
Karkulka
Vlk
Chůva
Dále tančí
Dokumenty
Plakát k představení
foto Jarmila Štuková, grafický design Marek Vácha
Tanecniaktuality.cz
11. 9. 2018
Z médií
Tanecniaktuality.cz
10. 5. 2019
Zakulturou.cz
5. 5. 2019
Deník
3. 5. 2019
Deník.cz
3. 5. 2019
Jiznicechy.cz
3. 5. 2019
Tanecniaktuality.cz
3. 5. 2019
MF dnes
2. 5. 2019
Klasikaplus.cz
2. 5. 2019
Jihoceskykalendar.cz
2. 5. 2019
 
Choreografie, režie a dramaturgie Jaroslav Slavický
Původní choreografie Marius Petipa
Hudební nastudování a dirigent Martin Peschík
Scéna a kostýmy Josef Jelínek
Multimediální vizualizace Zdeňka Čechová
Technická spolupráce na multimediální vizualizaci Filip Chalupa, Lukáš Chalupa
Představení řídí Michaela Freudenschussová

 
Délka / 140 minut s přestávkou
Pátek
25. 10. 2019
19:00 DK Metropol České Budějovice rezervovatmoje abo
Čtvrtek
7. 11. 2019
17:00 DK Metropol České Budějovice rezervovatmoje abo
Sobota
21. 12. 2019
19:00 DK Metropol České Budějovice sk. S rezervovat
Neděle
22. 12. 2019
16:00 DK Metropol České Budějovice rezervovat

Balet Šípková Růženka (známý také jako Spící krasavice) patří do „zlatého fondu“ klasického baletního odkazu 19. stol. Premiéra se uskutečnila roku 1890 na scéně carského Mariinského divadla v Petrohradě. Balet vznikl na popud ředitele carských divadel J. A. Vsevoložského, který vytvořil libreto podle pohádek Ch. Perraulta. Velmi úzká spolupráce skladatele P. I. Čajkovského a choreografa M. Petipy dala vzniknout představení, které již při prvním provedení vyvolalo nadšení publika i odborné kritiky.

Šípková Růženka se objeví také před Otáčivým hledištěm – poprvé v létě 2019.

 

Divadelní dílny

JAK SE DĚLÁ BALET / Víte, co je to pas-de-deux, battement, balerína nebo rond de jambe? Tušili jste, že balet nevyžaduje pouze ladné pohyby těla, ale také smysl pro rytmus, dynamiku, souhru s partnerem a herecké dovednosti? Dovedete si představit, jak se vymýšlí a učí baletní choreografie? Jak číst baletní představení, v němž je do přesných pohybů zakletý celý příběh? Členové baletního souboru JD Tereza Szentpéteryová a Zdeněk Mládek vás uvedou do magického světa baletu a pod jeho vedením si budete moci vyzkoušet některé baletní pozice anebo postavit vlastní minichoreografii. / pro 2. stupeň ZŠ a SŠ / Po dílně je možné navštívit trénink baletního souboruZ vašich ohlasů
Přidejte svůj ohlas

Šípková Růženka, 7. 5. 2019

Nádherné představení, balet jak má být, tanečnice na špičkách, pěkná dekorace i kostýmy, výpravné , děkujeme všem za krásný večer. Úžasný Zdeněk Mládek!!!!
Svobodovi

Šípková Růženka, 7. 5. 2019

Premiéra baletu 3. 5. 2019 Šípková Růženka předčila naše očekávání, klasika nás pohladila na duši. Děkujeme všem tanečníkům za skvělé zvládnutí svých rolí. Úžasné vystoupení Zdeňka Mládka umocněné kostýmem, souzněním s hudbou i výrazem nás opět nenechal na pochybách, že tento sólista je stále jednička. Velkolepá pohádka. Díky!!!
Plíškovi + Hermanovi


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 94 + 109 je:

Tímto, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním uvedených údajů příspěvkové organizaci Jihočeské divadlo, se sídlem Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice, IČO: 00073482, za účelem zveřejnění vašeho ohlasu. Upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány! Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců a dále prostřednictvím společnosti Marten & Louis, spol. s.r.o., IČO: 26016168, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice. Osobní údaje předané tímto způsobem budou uloženy v databázi Jihočeského divadla maximálně po dobu 10 let od vložení a mohou být libovolně upravovány či smazány manuálně i automaticky, online či přes zaměstnance společnosti.  Odvolání souhlasu se zveřejněním či zpracováním poskytnutých dat lze online v této servisní sekci či e-mailem na osobniudaje@jihoceskedivadlo.cz.  V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde.

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů